Ponúkame

Ubytovanie v sýpke

Ponúkame ubytovanie pre organizované skupiny v našej zrekonštruovanej sýpke. Sýpka má 2 poschodia a prízemie. Na prízemí sa nachádza výstava o dunajských luhoch, na 1. poschodí je spoločenská miestnosť so stolmi, stoličkami a projektorom s plátnom, v podkroví je ubytovacia časť s kapacitou pre 23 osôb (min. počet 10 osôb). K sýpke je k dispozícií aj plne vybavená kuchyňa s dvoma toaletami. Tiež pri sýpke nájdete drevené latríny a vonkajšie sprchy. V blízkom okolí sýpky je altánok, ku ktorému poskytujeme aj záhradné posedenie a ohnisko s drevom. V sýpke je k dispozícií bezplatné WIFI pripojenie. Ubytovanie so psom je u nás povolené. Fotografie zo sýpky nájdete v galérií.


Ubytovanie v kempingu

Kemping je otvorený v mesiacoch od konca apríla do konca októbra. Areál kempingu umožňuje ubytovanie vo vlastných stanoch, v drevených chatkách pre 2 osoby s možnosťou prístelky alebo pre karavany a autokaravany. Chatky sú označené podľa druhov zvierat - bocian, bobor, korytnačka a kôň plemena Hucul, s ktorými sa môžete stretnúť na Veľkolélskom ostrove alebo na farme. Sú vybavené úložným priestorom, vonkajším posedením, ventilátorom a samozrejme posteľným prádlom. V kempingu sa nachádza sociálne zariadenie, v ktorom je spoločná kuchyňa pre návštevníkov, oddelené toalety a sprchy pre mužov a ženy so studenou a teplou vodou. V celom areáli je bezplatne dostupné WIFI pripojenie. Ohnisko s posedením je k dispozícií, za poplatok je možné si zakúpiť palivové drevo alebo požičať gril. V areáli myslíme aj na ekológiu, nájdete tu kuka nádoby pre komunálny odpad a separovaný odpad - papier, plast a sklo, tiež máme kompost na ovocie a zeleninu. Na stromoch a držiaku sú rozvešané hamaky pre našich hostí. Ubytovanie so psom je v našom kempingu povolené. Fotografie z kempingu nájdete v galérií.


Stravovanie

V súčasnosti sa návštevníci ekofarmy a turisti môžu občerstviť v našom bufete, kde si môžu zakúpiť hot-dogy, rôzne druhy panini a grilovaný oštiepok. Celú sezónu čapujeme pivo, nealko pivo a kofolu. Tiež predávame fľaškové pivá alebo nealkoholické nápoje. V letných mesiacoch cez víkendy sú k dispozícií čerstvé zákusky z lokálnej pekárne. Samozrejmosťou je široký výber slaných a sladkých pochutín a viac druhov nanukov.


Jazdenie na koni - možné v mesiacoch od septembra do júna

Pre rezerváciu kontaktujte Ivetu Osúchovú +421904301383

Vďaka spolupráci s Jazdeckým klubom Zlatý Hucul, ktorého šikovní členovia pôsobia na ostrove už niekoľko rokov, si môže jazdenie na huculských koňoch vyskúšať aj úplný začiatočník, ale takisto si príde na svoje aj náročný a skúsený jazdec. Huculy sme si vybrali pre ich pokojnú povahu a odolnosť znášať všetky nepriazne počasia, keďže sú voľne na ostrove od skorej jari do neskorej jesene s nepretržitým prístupom k pastve a vode.

V rámci jazdenia na ostrove ponúkame:

  • výučba jazdy na koni – vďaka pokojnej povahe huculských koní a trpezlivému prístupu našich skúsených inštruktorov je učenie sa jazdiť zábavou aj pre úplných začiatočníkov, či dospelých alebo deti
  • vozenie detí na koníkovi (prípadne oslíkovi)
  • vychádzky do terénu pre samostatných jazdcov – jednodňové či viacdňové výlety pre individuálnych jazdcov a skupiny
  • detské jazdecké tábory – v rámci jedného turnusu tábora sa deti naučia základy jazdenia (minimálne 1 hodina v sedle denne), starostlivosti o kone (čistenie, česanie, alebo napríklad aj zapletanie hrivy) a navyše zažijú krásne a náučné prechádzky po ostrove nielen na koni a bohatý sprievodný program
  • jazdecké preteky – od roku 2011 pre Vás na ostrove každoročne organizujeme letné jazdecké preteky huculských koní (a iných plemien), ktoré sú široko-ďaleko známe nielen svojimi atraktívnymi disciplínami (mini-maxi, parkúr a stezka) ale aj bohatým sprievodným programom pre celú rodinu

Cykloturistika

Veľkolélsky ostrov a našu ekofarmu lemuje hrádza, po ktorej vedie medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6, a preto je táto oblasť navštevovaná aj veľkým počtom zahraničných turistov. Je to ideálny dopravný prostriedok na kratšie výlety po ostrove ale aj dlhšie cyklotúry do širšieho okolia (vnútrozemská delta Dunaja, Komárno). 


Vodná turistika

Veľkolélsky ostrov je ako stvorený pre milovníkov vodnej turistiky. Kto má rád pokojné obdivovanie nedotknutej prírody, ocení plavbu malým plavidlom s kapacitou 11 osôb okolo Veľkolélskeho ostrova (je potrebná rezervácia). Pre náročnejších vodákov je tu možnosť prenájmu kajakov alebo kanoe a preplaviť sa po ramene do hlavného koryta Dunaja a navštíviť malý vtáčí ostrov (s hniezdnymi kolóniami kormoránov a volaviek) pri maďarskom brehu. 


Tábory, podujatia

Pre deti organizujeme počas leta niekoľko turnusov jazdeckých táborov. Prihlásenie je možné tu. Pre školy máme v ponuke dva druhy exkurzií, Lúčnú a Vodnú. Lúčna exkurzia vás prevedie po ostrove na konskom koči a vodná exkurzia vás preplaví okolo ostrova. Súčasťou je aj interaktívna výstava v sýpke, pátračka na ostrove a návšteva našej farmy spojená s hladkaním hospodárskych zvierat. Vieme zabezpečiť aj obedy pre deti. V prípadne záujmu nás neváhajte kontaktovať.


Prenájom sýpky 

Ponúkame prenájom našich priestorov na usporiadanie rôznych sústredení, workshopov, konferencií, firemných teambuildingov či rodinných osláv.